Szybki kontakt 0048 536 194 196biuro@zakobooking.pl

Odwiedź Zakopane » Zawody "O Wielkanocne Jajo"

Tradycyjnie jak co roku w Lany Poniedziałek na Polanie Kalatówki w Tatrach, odbędą się Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo” imienia Krystyny Behounek. Zawodników i kibiców serdecznie zapraszamy. Świetna zabawa gwarantowana!


Drugiego kwietnia zapraszamy Państwa na Polanę Kalatowki, gdzie już po raz dwudziesty spotkają się miłośnicy dawnego narciarstwa alpejskiego, aby wziąć udział w zawodach o Wielkanocne Jajo. Naśladowcy pionierów tatrzańskiego narciarstwa obowiązkowo muszą mieć drewniane narty, klasyczne wiązania, skórzane buty i kijki bambuowe.

źródło: archiwum własne

 

źródło: archiwum własne

 

- Jazda na starych, drewnianych nartach jest niezwykle trudna, gdyż takie narty nie posiadają ostrych krawędzi. Trudno jest skręcać takim sprzętem i łatwo o upadek - powiedział prowadzący imprezę Dariusz Galica. Podkreślał, że tu nie liczy się zajęte miejsce, ale "dawny duch sportowej rywalizacji".

 źródło: archiwum własne

 

PROGRAM ZAWODÓW

2 kwietnia 2018 r. - tradycyjnie w Lany Poniedziałek

10:00 Zapisy na Zawody

11:35 Prezentacja Zawodników

12:00 Start konkurencji

14:30 Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

źródło:Tygodnik Podhalański

 

 źródło: archiwum własne

Zawody rozgrywane są w dwóch kategoriach:  jazda stylowa gdzie liczy się przede wszystkim elegancja i poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem. Druga kategoria to slalom równoległy – tu w szranki stają panie przeciwko panom a  rywalizacja jest niezwykle zacięta i nie brakuje widowiskowych upadków choć wszystko odbywa się w wesołej atmosferze.


źródło: archiwum własne

 źródło: Tygodnik Podhalański

Miejmy nadzieję, że w tym roku dopisze zimowa aura na zawody!:)

Ale jeśli nie, to dla organizatorów nie ma problemu - zmieniają się tylko konkurencje.

Oto kilka zdjęć z "wiosennych zawodów";)

źródło www.kalatowki.pl

źródło www.kalatowki.pl

 

www.kalatowki.pl

Kalatówki to miejsce ważne w historii polskiego narciarstwa. Na tej tatrzańskiej polanie od 1911 roku przez wiele lat, regularnie rozgrywano zawody w skokach i zjazdach narciarskich.

Patronką imprezy jest Krystyna Behounek - była wieloletnia kierowniczka hotelu górskiego na Kalatówkach, która zainicjowała wielkanocne spotkania miłośników dawnego narciarstwa.

 

 

 

/kz

 


Zdjęcia:

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm udzieloną przez PFR SA