Szybki kontakt 0048 536 194 196biuro@zakobooking.pl

Odwiedź Zakopane » Willa ZAKObystra

Nowy obiekt pojawił się w Naszej ofercie jest nim Willa ZAKObystra, której nazwę wymyśleliście Wy - biorąc udział w naszym konkursie :)

 


Willa ZAKObystra nazwę zawdzięcza Wam, a zasugerowaliście się potokiem przepływającym obok obiektu - potoku Bystra. I właśnie tego potoku dotyczyć będzie ten wpis.

Potok Bystra swój początek ma w Wywierzysku odwadniającym masyw Giewontu. Bystrą zasila szereg strumieni wypływających z wachlarzowato ułożonych dolin, w które rozwija się Dolina Bystrej. Są to potoki: Kondratowy, Goryczkowy razem ze Świńskim Potokiem oraz Kasprowy Potok.

Poniżej połączenia dopływów Bystra wpływa na teren Kuźnic, gdzie wpada do niej potok Jaworzynka wypływający z doliny Jaworzynki.

Po opuszczeniu Kuźnic łożysko Bystrej przegradza tama, tworząca spory zbiornik. Znajduje się ona mniej więcej w połowie drogi z centrum miasta do Kuźnic w których swój początek ma kilka pieszych szlaków turystycznych, dzięki temu tama jest częstym miejscem postojów turystycznych.

Od tego miejsca Bystra ma uregulowany nurt.

 

Po opuszczeniu Tatr Bystra płynie przez Zakopane wzdłuż ulic Chałubińskiego i Sienkiewicza, a następnie na osiedlu Kamieniec, nieopodal naszej Willi łączy się z Cichą Wodą, dając początek Zakopiance.

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm udzieloną przez PFR SA