Szybki kontakt 0048 536 194 196biuro@zakobooking.pl

Odwiedź Zakopane » Wielki Kopieniec przez Dolinę Olczyską

Na dzisiejszy moj spacer wybrałam Wielki Kopieniec przez Nosalową Przełęcz i Dolinę Olczyską i wirtualnie zapraszam Was do przejścia tej trasy razem ze mna, a w przyszłości zachęcam byście się wybrali na podobny spacer w "realu" :)


Wybrałam trasę z Kuźnic przez Nosalową Przełęcz do Doliny Olczyskiej, a następnie na Polanę Kopieniec i z niej na szczyt, jednak jak widać na zamieszczonej mapie, istnieje też możliwość dojścia na Kopieniec z Cyrhli oraz Jaszczurówki, gdzie przy wejściach na szlak znajdują się niewielkie parkingi.

Na początek Kuźnice

Z Kuźnic udajemy się zielonym szlakiem na Nosal. Szlak początkowo jest skalisty, później jest to ścieżka prowadząca przez las. Nie jest stromo, ale lekko pod górkę, jednak przejście nie stanowi problemu.

Po dotarciu na Przełęcz, skręcamy w prawo żółtym szlakiem w kierunku Polany Olczyskiej. Schodzimy lekko w dół wygodną ścieżka. Dalej szlak biegnie pośród krzewów i traw.

Po około 20 minutach spaceru po mniej więcej płaskim i niewymagającym terenie, docieramy na Polane z szałasem.

Następnie trasa zakręca mocno w prawo przez most. Ponownie wkraczamy do lasu. Niebawem zaczyna się średnio męczące podejście po skalistej ścieżce.

Po około 20 minutach docieramy na Polanę. Tu możemy zdecydowaać, czy od razu wchodzimy na Wielki Kopieniec stromym wejściem (15 min), czy obchodzimy dookoła polanę z szałasami i wchodzimy mniej stromym wejściem (około 20 min). Te szlaki łaczą się na górze.

Z Wielkiego Kopieńca (1328 m) roztacza się znakomita panorama Tatr Wysokich. W słoneczne dni doskonale widoczne także Czerwone Wierchy i Giewont oraz Podhale.

Z Polany Kopieniec można, rzecz jasna, wrócić także innymi trasami, ja wracałam ta samą drogą - przez Dolinę Olczyską, ponieważ szłam jeszcze na Nosal, jednak można wrócić na Jaszczurówkę, lub na Cyrhlę.

 

/kz

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm udzieloną przez PFR SA