Szybki kontakt 0048 536 194 196biuro@zakobooking.pl

Odwiedź Zakopane » Sylwester 2019 - ważne informacje

W dniu 31 grudnia 2019r. w godz. 19:00 – 01:00 na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem zorganizowana zostanie impreza masowa „Sylwester Marzeń z Dwójką”. Jej uczestników Organizatorszy proszą o zapoznanie się z ważnymi informacjami organizacyjnymi związanymi z zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa.


INFORMACJE PRAKTYCZNE

-Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

-Teren imprezy został podzielony na sektory i odpowiednio oznakowany.

-Wejście na teren imprezy będzie możliwe od godz. 18:00 przez wyznaczone bramy. Dojście od strony górnej części Al. 3-go Maja oraz górnej części ul. Sienkiewicza.

-Na terenie imprezy znajdować się będzie wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście od strony ul. Sienkiewicza (przy restauracji Willa Toscana). Z powodu ograniczonej ilości miejsca w sektorze osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć tylko jeden opiekun.

-Zachęca się do zapoznania z mapką terenu imprezy, na której oznaczone są wejścia na teren imprezy, toalety i punkty medyczne, a także drogi dojścia i rozchodzenia się publiczności.

Sugerowane miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych (do zaparkowania wymagana będzie ważna karta parkingowa dla osoby niepełnosprawnej) - parking przy ul. Kościuszki pomiędzy
ul. Brzozową, a ul. Sienkiewicza - 12 miejsc postojowych w zatoce i wzdłuż ulicy.

 

ORGANIZACJA RUCHU

-Wszystkich poruszających się samochodami zachęca się  do dobrego zaplanowania podróży oraz wzięcia pod uwagę możliwych utrudnień w ruchu drogowym zarówno na drogach dojazdowych
do Zakopanego, jaki i w samym mieście.

-Zachęca się wszystkich przyjeżdżających i wyjeżdżających do korzystania z dróg alternatywnych zalecanych w zależności od miejsca postoju w poszczególnych częściach miasta (część wschodnia – przez Olczę, część zachodnia – przez Czarny Dunajec).

-Zachęca się także do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania oraz do poruszania się po Zakopanem pieszo lub komunikacją miejską.

-Informuje się, że komunikacja miejska funkcjonować będzie zgodnie z rozkładem, ale zmieniona zostanie trasa przejazdu:

- w dniu 31 grudnia 2019 r. autobusy linii nr 11 (Cyrhla, Krzeptówki) i linii nr 14 (Olcza, Harenda) będą odjeżdżać z przystanku Rejon Dworca FIS. Z obsługi linii nr 11 i nr 14 zostaną wyłączone następujące przystanki: Aleje 3-go Maja Dolne, Aleje 3-go Maja Górne, Chramcówki, Watra (dwustronnie), Parcele Urzędnicze (dwustronnie), Rówień Krupowa, Nowotarska Szkoła (przystanek po stronie szkoły).
- w dniu 1 stycznia 2020 r. autobusy linii nr 11 i nr 14 do godziny 09:00 będą odjeżdżać z przystanku Rejon Dworca FIS. Z obsługi linii nr 11 i nr 14 zostaną wyłączone następujące przystanki: Aleje 3-go Maja Dolne, Aleje 3-go Maja Górne, Chramcówki, Watra (dwustronnie), Parcele Urzędnicze (dwustronnie), Równia Krupowa, Nowotarska Szkoła (przystanek po stronie szkoły). Pozostałe kursy po godz. 9:00 będą wykonywane z przystanku Rejon Dworca - stanowisko 8 wg standardowej trasy przejazdu.

-Zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną następujące ulice:
- ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja od godz. 01:00 w nocy z 30 na 31 grudnia 2019r. do godz. 08:00 1 stycznia 2020r.,

-Utrudnienia mogą występować na następujących ulicach:
- Al. 3-go Maja w dniu 31 grudnia 2019r. – możliwe czasowe utrudnienia w ruchu,
- ul. Kamieniec w dniu 31 grudnia 2019r. – czasowa zmiana organizacji ruchu polegająca na zakazie zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Nowotarskiej do wjazdu do Szpitala Powiatowego.

Mieszkańcy zamkniętych dla ruchu samochodowego stref będą wpuszczani do nich na podstawie identyfikatorów wydanych przez wspólnoty mieszkaniowe.

 • Zamknięte zostaną następujące parkingi w centrum miasta:
  -ul. Kościuszki – od ul. Sienkiewicza do Al. 3-go Maja
  - ul. Staszica – w całości
  - Al. 3-go Maja – część górna (parking pomiędzy ul. Weteranów Wojny a ul. Kościuszki - w zatoce)
  - Al. 3-go Maja - część dolna (parking autobusowy - w zatoce) - ul. Witkiewicza – w całości
  - ul. Sienkiewicza – część górna i dolna - w całości
 • Zaleca się korzystanie z odpłatnych parkingów miejskich i prywatnych zlokalizowanych w rejonie następujących ulic:
  - ul. Jagiellońska boczna (dla samochodów osobowych)
  - ul. Tetmajera (dla samochodów osobowych)- ul. Bronisława Czecha (dla samochodów osobowych i dla autokarów)
  - ul. Bronisława Czecha (parkingi prywatne)
  - ul. Piłsudskiego  (dla samochodów osobowych)
  - ul. Grunwaldzka  (dla samochodów osobowych)
  - ul. Droga do Białego (dla samochodów osobowych)
  - ul. Zamoyskiego (dla samochodów osobowych)
  - ul. Droga na Bystre (dla samochodów osobowych)
  - ul. Powstańców Śląskich (dla samochodów osobowych i dla autokarów)
  - ul. Szkolna  (parkingi  prywatne dla samochodów osobowych)
  - ul. Ks. J. Stolarczyka (dla samochodów osobowych)
  - ul. Kasprusie (dla samochodów osobowych)
  - ul. Balzera (dla samochodów osobowych).

POCIĄGI

Ze względu na wzmożony ruch samochodowy zachęca się do podróżowania pociągiem.

-W dniu 1 stycznia 2020r. w godzinach nocnych PKP uruchomiło dodatkowe pociągi wg następującego rozkładu:

-Zgodnie z rozkładem z Zakopanego w dniu 1 stycznia 2020r. w godzinach porannych wyjadą następujące pociągi:

-Szczegółowe informacje na temat kursów pociągów znaleźć można na stronie portalpasazera.pl

-W przypadku braku miejsc w składach pociągów na bieżąco podstawiane będą kolejne.

-Na dworcu obecni będą mobilni informatorzy oraz patrole Straży Ochrony Kolei.

-Pasażerowie podróżujący w kierunku Krakowa kierowani będą na peron I, natomiast w kierunku Chabówki na peron II.

-Postój taksówek na terenie dworca zostanie czasowo wyłączony z eksploatacji, a teren przeznaczony na miejsce oczekiwania dla pasażerów.
-01:41 – Chabówka
-02:12 – Kraków
-02:43 – Kraków
-05:07– Kraków
-06:00 – Gdynia
-06:31 – Nowy Targ
-07:40 - Chabówka
-08:43 – Warszawa


BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS IMPREZY MASOWEJ

-Uprasza się o zapoznanie z Regulaminem Imprezy masowej dostępnym na stronie www.zakopane.pl oraz przed wejściami na teren imprezy.

-Przebywając na terenie imprezy masowej bezwzględnie należy się stosować do poleceń służb porządkowych, zarówno organizatora, jak również Policji.

-Teren imprezy masowej jest objęty zakazem wnoszenia i spożywania alkoholu.

-Na imprezę masową nie wolno wnosić ani używać materiałów pirotechnicznych, broni, noży lub innych przedmiotów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne.

-Znajdując się na imprezie masowej, nie wolno w żaden sposób zakłócać jej przebiegu.

-Wszyscy uczestnicy imprezy sylwestrowej zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy oraz podlegają restrykcjom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

-Przypomina się, że zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, niestosowanie się do poleceń służb porządkowych czy też wnoszenie i spożywanie alkoholu, stanowi wykroczenie. Z kolei wnoszenie na teren imprezy broni, pirotechniki lub innych materiałów niebezpiecznych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Rzucanie przedmiotami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa uczestników, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

-Nie zaleca się zabierania na imprezę plenerową małych dzieci.

-Przypomina się o konieczności zadbania o bezpieczeństwo osobiste, a także zwrócenia uwagi na torebki i portfele. Nie pozostawiajmy rzeczy wartościowych bez nadzoru, znajdując się w tłumie cenne przedmioty trzymajmy w kieszeniach wewnętrznych.

-Bieżące komunikaty dotyczące bezpieczeństwa przekazywać będzie zakopiańska Policja
za pośrednictwem strony www.zakopane.policja.gov.pl oraz portalu społecznościowego Facebook.

 

FAJERWERKI

-Rada Miasta Zakopane przyjęła uchwałę w sprawie zakazu odpalania fajerwerków, petard, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych na terenie miasta.

-Miasto Zakopane i TVP nie organizuje pokazu fajerwerków. Wszystkich Mieszkańców i Turystów również zachęca się, by uszanować wprowadzony zakaz i nie używać petard, rac oraz innych materiałów pirotechnicznych.

-Pamiętajmy, że huk petard szkodzi zwierzętom, zarówno dzikim, jak i domowym. Sztuczne ognie mogą stanowić także zagrożenie dla osób, które je odpalają, bądź znajdują się w pobliżu.

-Apeluje się także, by zawczasu zadbać o bezpieczne schronienie dla zwierząt domowych i/lub zapewnić im odpowiednie środki uspakajające.

 

 

/źródło: Urząd Miasta Zakopane /kz

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm udzieloną przez PFR SA