Szybki kontakt 0048 536 194 196biuro@zakobooking.pl

Odwiedź Zakopane » Kontrowersyjny Sylwester pod Wielką Krokwią

W tym roku włodarze Zakopanego, planują organizacje imprezy Sylwestrowej pod Wielką Krokwią, tuż przy granicy z terenem Tarzanskiego Parku Narodowego co wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale i obrońców praw zwierząt. 


Sylwester pod Krokwią w Zakopanem łączy się z potężnym hałasem. Wybuchy petard, ogni sztucznych, muzyka płynąca z ogromnych głośników wybudzi i wystraszy tatrzańską zwierzynę. W górach, tuż obok skoczni, niedźwiedzie mają swoje gawry. Istnieje poważne ryzyko, że się obudzą. Konsekwencje tego mogą być nieobliczalne.

 

Teren skoczni może pomieścić nie więcej niż 25 tys. osób. Tymczasem na sylwestrowe koncerty przychodzi w Zakopanem ok. 60 tys. osób. Hałas jaki towarzyszy imprezie sylwestrowej jest nieporównywalnie większy od tego, jaki znamy z imprez sportowych organizowanych na Wielkiej Krokwi. 

Tygodnik Podhalański prosi władze miasta oraz Telewizję Polska o odstąpienie od pomysłu organizacji tak głośnej imprezy w bezpośrednim sąsiedztwie TPN-u zbierając podpisy pod petycją na stornie: https://www.petycjeonline.com/stary_niedwied_mocno_pi_nie_chcemy_sylwestra_pod_wielk_krokwi

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? 

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm udzieloną przez PFR SA